Loading...

Суд дав бойовику 8 років тюрми і відпустив на новорічні свята в “ДНР”

Артемівський міськрайонний суд визнав винним чоловіка, який з 2014 року служив в лавах проросійського бандформування “ДНР”. За співпрацю з бойовиками героя пропагандистського фільму про псевдореспубліку на наступні кілька років відправили в тюрму. Але за тиждень до тюрми, його відпустили на новорічні свята. Про це Вільному радіо стало відомо з судової справи чоловіка в ЄДРСР.

Проросійський бойовик з Єнакієвого Роман ТолкущийСтоп кадр з оперативного відео 2018 року

У вироку зазначається, що в суді чоловік щиро розкаявся, визнав свою провину і допомагав слідчим швидше розкрити злочин.https://milnavigator.com.ua/2020/01

За даними слідства, в 2014 році чоловік вступив в лави російських банформуваннь. Він був навідником-оператором бойової машини піхоти. Підсудний обороняв спостережні пункти російських окупантів, а також брав участь в боях проти військовослужбовців Збройних сил України неподалік населених пунктів Жданівка, Вуглегірськ, Лозове, Широка балка, Зайцеве, Доломітне та Михайлівка.

21 березня 2018 року бойовик не зорієнтувався на місцевості та випадково вийшов на позиції ЗСУ біля Верхньоторецького. Там українські військові його і затримали. При собі в нього була лише граната та близько 3 тисяч російських рублів.

Як стало відомо Вільному радіо з порталу Судова влада, полонений бойовик — мешканець Єнакієвого Роман Толкущий.

Правоохоронцям чоловік пояснив, що до війни був на заробітках в Росії. В лави окупантів також пішов за грошима.

“Я приехал из Москвы. А так вообще на заводе работал. На ЕМЗ (Єнакієвський металургійний завод, — ред.). Но в 2012 году рассчитался и уехал в Москву. Вернулся в 2014, но все же закрыли тогда. Работать негде и не было где заработать денег. Все кричали, что нужно воевать идти”, — розповів слідчим після затримання Роман Толкущий.

Свідчення затриманого Романа Толкущого військовим АТО

Він зазначив, що за співпрацю з бойовиками йому платили 360 доларів.

“Я не думал, что надолго затянется. Уже надоело это все конечно. Хочется просто работать. Лучше бы не воевал, уже надоело”, — додавав проросійський бойовик.

Зазначимо, раніше чоловік знімався у короткометражному фільмі бойовиків під назвою “На защите родного края: отряд Горловка”. Він був одним з “героїв” кіно.

“Человек, который сюда идет, должен осознавать, что он может погибнуть или кого-то убить и быть уверенным в этом, правильно? А тот, кто в этом не уверен, лучше пусть сидит дома работает, я так считаю”, — розповідав Роман Толкущий.

Роман Толкущий
Стоп-кадр з відео за участі Романа

В фільмі Толкущий також заявляв, що він любить свою службу і свій взвод.

У вироку ж зазначається, що в суді чоловік щиро розкаявся, визнав свою провину і допомагав слідчим швидше розкрити злочин. Тож, Артемівський міськрайонний суд визнав чоловіка винним за статтею “Участь в терористичній організації” й призначив покарання у вигляді 8 років тюрми.

Зауважимо, до кінця грудня 2019 року Роман Толкущий знаходився під вартою в Бахмутському СІЗО №6. Цей термін йому врахували в строк відбування покарання. Але до відправки в тюрму його звільнили з під варти в залі суду і відпустили під особисте зобов’язання на новорічні свята, на 7 днів. За місцем мешкання зареєстрований Роман все ще в окупованому Єнакієвому.

Вільне радіо звернулось до Артемівського міськрайонного суду за коментарем щодо рішення по засудженому, але за час підготовки матеріалу відповіді не надали.

Інформація публікується з відкритих джерел:  https://freeradio.com.ua/

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *